Rozgrywka w LF2

LF2 posiada 6 trybów rozgrywki. Są to:

VS Mode -tryb maksymalnie na 8 graczy, wybieramy spośród dostępnych postaci i ustalamy drużyny(maks. 4 drużyny + niezależny zawodnik - atakuje każdego); można by powiedzieć, że jest to swojego rodzaju Deathmatch (lub tzw. FreeForAll)

Stage Mode -najdłuższy tryb, tzw. tryb przygody. Zbieramy drużynę(maks. 8 postaci) i walczymy z przeciwnikami na kolejnych poziomach. Istnieje 25 poziomów rozgrywanych w 5 lokacjach(czyli 5 poziomów na jedną lokację/stage).
Od wersj 2.0 dostępny jest dodtakowy stage - Survival Stage. Polega na walce z coraz większymi falami przeciwników(zaczyna się od jednego Bandita a potem...)

1on1 Championship -turniej jeden na jednego(czyli turniej indywidualny), 8 zawodników, wygrany przechodzi do następnej tury(w systemie tzw. drzewka), po trzech turach wyłania się zwycięzca

2on2 Championship -turniej dwóch na dwóch(drużynowy), tak samo jak jeden na jeden ale zawodnicy podzieleni na 4 drużyny

Battle Mode -bardzo ciekawy tryb do którego bardziej pasowała by nazwa totalna rozwałka. Wybieramy bohatera i tworzymy 2 armie które będą walczyć na małej planszy. Spokojnie ponad 150 wojowników na raz!!

Demo -komputer wybiera losowe postaci i drużyny które walczą ze sobą(sterowane przez komputer), miłe do oglądania i poznawania kombosów